Brassicaceae - brukvovité

comprar naltrexona sin receta

comprar naltrexona online idippedut.dk naltrexona donde comprar

clomid uk to buy

clomid online
Tato početná čeleď zahrnuje jednoleté až vytrvalé byliny. Listy jsou nejčastěji střídavé, jednoduché, celistvé nebo členěné až složené, bezpalisté. Květy oboupohlavné, pravidelné, se 4 okvětními plátky, nejčastěji bílé nebo žlluté, také růžové až fialové. Kalich má rovněž čtyři lístky. Květy jsou uspořádány v hroznech, které často skládají latovité květenství. Plod je suchý, nejčastěji pukavý (šešule, šešulka) nebo nepukavý.
Množství rodů této čeledi při rozemnutí charakteristicky páchne. Brukvovité mají významné zastoupení v naší stravě. Květák, zelí, kapusta, kedlubny, ředkve, řeřicha, křen - všechny tyto zeleniny patří mezi brukvovité. Listy některých těchto rostlin navíc obsahují velké množství vitamínu C. Pěstují se také pro olejnatá semena (řepka olejka). Často se také používají na píci a zkrmují (hořčice). Jsou to rovněž důležité medonosné rostliny (řepka olejka) a některé také obtížné plevele.
Starší název - křížaté.
Celkově brukvovité obsahují asi 380 rodů s 3200 druhy, hlavně v mírném pásu sev. polokoule. U nás roste přes 50 rodů s více jak 150 druhy.


Bylo nalezeno 33 druhů, které jsou zobrazeny na 2 stranách.

předchozí   1, 2

Bylo nalezeno 33 druhů, které jsou zobrazeny na 2 stranách.

předchozí   1, 2

Všechna práva vyhrazena. | 2003-2021 © Petr Kocián | Právní doložka